آپاراتور

از زمانی که ناصرالدین شاه ؛چهارمین پادشاه از دودمان قاجار؛ دوربین عکاسی رو وارد ایران کرد، گاماس گاماس پای دوربین های فیلمبرداری پیشرفته هم به کشور باز شد. رفته رفته این دستگاه خودش رو تبدیل به یک صنعت جهانی کرد و دست و پا درآورد و کامل و کامل تر شد و خودش رو با نام “سینما” به دنیا معرفی کرد.
سینما نو آور بود هرچه به جلو می رفت زبان و بیان به روزتر و پیچیده تری پیدا و معرفی می کرد تا اینکه ژانرها و سبک ها شکل گرفتن و اون رو از قبل هم جذاب و عجیب تر کردن. این پدیده نو از زمان فیلم های “آبی و رابی” و “دختر لر” گرفته تا همین الانش هنوز جذابه و همه مون به نوعی درگیرش هستیم.
در گیر ازین جهت که هرچه نسل تولیدات سینمایی رو ورق می زنیم با پدیده های جدیدتری رو به رو می شیم که هرکدومشون حرف هایی برای گفتن دارن. حرف هایی که گاه سطحی و گاه عمیقن و هر کدوم از ما به فراخور آموزه ها، تجربیات، اندیشه و میزان درک و فهم خودمون با هر فیلم یا محتوای تصویری مواجه می شیم.
بی شک این غول هزار دست که بخش کلانی از زندگی مارو پوشش داده، تو نوع افکار،گفتار، کردار و سبک زندگی ما تاثیر مثبت و منفی گذاشته و این نفوذ همچنان ادامه دار.
به همین خاطرِ که گروه ما در نظر گرفته با تولید برنامه “آپاراتور” با رویکردی تخصصی، فیلم های اکران شده، روی پرده سینماها رو ارزیابی و به شما عزیزان ایرونی معرفی کنه.
به امید روزی که هر چی فیلم می بینیم فیلم های مثبت و تاثیرگذاری برامون باشه.

0 Comments

دیدگاهی بنویسید: